Nauczyciele

Sao AthaYamyang– Łukasz Jasielski, mistrz jogi (nauczał polskiej ścieżki Raja Jogi m.in. saow Hyderabadzie w Indiach), diagnostyk i terapeuta holistyczny, uważany za eksperta w sprawach układów energetycznych człowieka i jego środowiska, energetycznych technik terapeutycznych i akupunktury. Pionier medycyny holistycznej w Polsce. Twórca Atlasu Układów Energetycznych Człowieka oraz Systemu Diagnozy Holistycznej po raz pierwszy przyjmującego człowieka jako złożoną osobowość psycho-fizyczno-energetyczno-duchową.Twórca metod terapeutycznych takich jak: Energopunktura, Umher, Tai Chi Feng oraz masaży Sumoi: Hsien, Sheng, Tai Chi Tau, Tao Sheng, K’un czy Sheng Sun.Twórca zasad doskonalenia dostosowanych do specyficznej osobowości i środowiska współczesnego Europejczyka (Polska Szkoła Raja Jogi Sumoi) oraz unikalnych zajęć rozwijających pełną, psycho-fizyczno-energetyczno-duchową osobowość człowieka (Jangi Misterium Ruchu, Medytacja w Tańcu, Tańce Tai, Tańce Świata w Kręgach, Joga Snu, ponad 10 rodzajów medytacji, zajęcia w przyrodzie).Prekursor „głębokiej ekologii” rozpatrującej zjawiska i procesy ziemskie w powiązaniu ze zjawiskami i systemami energetycznymi Kosmosu, na bazie której rozwinął „Akcję Rekonstrukcji Systemów Energetycznych Ziemi Opartych na Czakramach”. Twórca „Idei Pojednania – Ruchu Pojednania i Budowania Przyszłości opartej na Tolerancji, Porozumieniu i Twórczym Życiu w Spokoju”. W ramach ww. akcji na przestrzeni lat zorganizowanych zostało ok. 30 Misteriów Zaduszych i Misteriów Pojednania i ponad 200 Medytacji Wszechogarniającej Miłości w intencji Powszechnego Spokoju”.Również scenarzysta, reżyser i animator oryginalnych widowisk oraz spektakli teatralnych. Artysta plastyk, muzyk, kompozytor i fotografik. W latach 70-tych założył Teatr Propozycji Środowisk Twórczych „Pegaz”.Autor książek „Życie i los człowieka”, „Sztuka Leczenia Holistycznego”, „Jak żyć aby żyć”, oraz wielu artykułów prasowych, audycji radiowych i telewizyjnych.

 

Kata Dubrova – dyplomowany nauczyciel hatha jogi, jogę zaczęła ćwiczyć  w wieku 17 lat. Posiada uprawnienia instruktorskie zdobyte w NU of Y i S w Mołdawii. Od 2006 do 2008 brała udział w Konferencji Jogi na Ukrainie. W Joga Kraków2009 reprezentowała Mołdawski Klub Yogi w Artfestival w Mołdawii, prezentowała tam techniki Crya Yogi. Uczy jogi w Polsce po angielsku i rosyjsku. „Na jogę zaczęłam chodzić z czystej ciekawości. Zostałam i odkryłam, że to jest coś co chciałabym robić przez całe życie.”

 

 

Olga Baran – specjalistka w dziedzinie metody pilates, dyplomowana akupunkturzystka. Od 2005 roku zgłębia i studiuje pilates. Najpierw uczyła się pod okiem Anette Alvaredo,Joga Kraków potem u Michaela Kinga i Bogny Janik – Forbes w ramach szkoły Open Mind Health and Fitness Idea. Od kilku lat prowadzi dla Open Mind warsztaty i masterclassy, a od 2011 także kursy dla instruktorów z podstaw metody pilates . W 2010 roku ukończyła Szkołę Akupunktury Tradycyjnej, gdzie przez cztery lata uczyła się, a potem także w ramach roku klinicznego praktykowała akupunkturę według pięciu elementów.

 

Lilianna Szpila – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. liliannaPraktykę jogi rozpoczęła w 2005 roku w Szkole Beaty Jamińskiej ,a także Konrada Kocota. Dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S.Iyengara stopnia introductory II. Kontynuuje swoje kształcenie u doświadczonych nauczycieli także poprzez uczestnictwo w warsztatach polskich i zagranicznych nauczycieli Seniorów.

 

 

 

Katarzyna Dobrowolska – fizjoterapeuta, instruktor CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy oraz CANTIENICA®−Program Power.  kasia
Zajmuje się rehabilitacją pacjentów z problemami ortopedycznymi (rehabilitacja pourazowa, w zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, rehabilitacją wad postawy).
Od kilku lat interesuje się przede wszystkim rehabilitacją ruchową. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe metodą  CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy oraz CANTIENICA®−Program Power. Celem zajęć, które prowadzi  jest odbudowa prawidłowego wzorca ruchu, wzmocnienie mm dna miednicy i innych mięśni głębokich, poprawa postawy – wszystko po to by zapobiegać urazom i przeciążeniom oraz nawracającym zespołom bólowym kręgosłupa i stawów.
Dzięki temu, że zajęcia polegaja głównie na treningu mięśni głębokich (m. in. mieśni dna miednicy) działają terapeutycznie we wszelkiego rodzaju problemach uroginekologicznych (wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, bolesne mięsiączki, przerost prostaty, obniżone libido).
„Chciałabym aby każdy kto ćwiczy ze mną zrozumiał, że ma ogromny wpływ na swoje zdrowie, samopoczucie i może aktywnie o nie zadbać. Żadna tabletka czy masaż nie zastąpią regularnej pracy nad własnym ciałem. A praca ta może być naprawdę przyjemna:)”

Mariusz Bujak – Wszystko zaczęło się wiosną 2011 roku,kiedy po raz pierwszy mariuszuczestniczyłem w zajęciach Hatha Yogi w Chicago.Jogiczna charyzma mojego pierwszego nauczyciela, pchnęła mnie do rozpoczęcia przygody mojego życia. Codzienne, szalone i niezmordowane  praktykowanie musiało zakończyć się kursem instruktora Hahta Yogi pod  skrzydłami Sarah RichelleStarnes. Zaraz po jego zakończeniu sytuacja życiowa skierowała mnie z powrotem do Polski, gdzie postanowiłem propagować swoisty styl Hatha Yogi. Wydawałoby się, iż joga to yoga i wszędzie jest taka sama, a jednak amerykański styl pozostawił mocny odcisk na mojej praktyce. Nie tak
zdyscyplinowana jak Asthanga , nie tak wymagająca jak iengarowski odłam Hatha
Yogi, wciąż bawi nasze ciało i jednocześnie usprawnia je. Trochę pół żartem,
trochę na serio zapraszam Was na odrobine jakże cudownej podróży w krainę ciała
i ducha, gdzie ciało pochłonęły asany, a duch czerpie z tego radość.

Klaudia CiszewskaSport towarzyszył mi od zawsze. Już w szkole podstawowej pokochałam bieganie, sporty zespołowe i ćwiczenia siłowe. Idąc na studia wybrałam socjologię, jednak szybko zorientowałam się, że nie jest to moja droga życiowa. Odkąd pamiętam, aktywność fizyczna klaudiasprawiała mi ogromną frajdę. Brałam udział w różnych zajęciach fitness, ale dopiero gdy zapisałam się na pole dance zrozumiałam, że najbardziej fascynuje mnie zwiększanie możliwości własnego ciała. Każdy trening przynosił nowe sukcesy, które mnie motywowały i napędzały do działania. Regularny stretching nauczył mnie, że systematyczność gwarantuje ciągły rozwój i niesamowitą satysfakcję, która przychodzi z każdym „dociągniętym” centymetrem. Eksperymentując z różnymi rodzajami aktywności fizycznej trafiłam w końcu na pilates, który połączył wszystko czego zawsze oczekiwałam od treningu: siłę, zrównoważony rozwój mięśni, balans, równowagę i co najważniejsze – kontrolę. Nie bez powodu metoda Josepha Pilatesa jest nazywana „gimnastyką myślących” – to trening dla ciała i ducha. Fascynacja tym systemem ćwiczeń wciąż motywuje mnie do ciągłego rozwoju, doskonalenia się w poznawaniu i przekazywaniu dalej tego, czego zdołam się nauczyć na różnych kursach i szkoleniach. Uważam, że świadomy ruch wykonywany z miłości do własnego ciała, połączony ze zdrowym odżywianiem, to klucz do szczęśliwego życia. Według tej filozofii staram się żyć i przekazywać dobrą energię każdemu, kto tylko zechce ją przyjąć.