Nauczyciele

Olga Baran – specjalistka w dziedzinie metody pilates, dyplomowana akupunkturzystka. Od 2005 roku zgłębia i studiuje pilates. Najpierw uczyła się pod okiem Anette Alvaredo,Joga Kraków potem u Michaela Kinga i Bogny Janik – Forbes w ramach szkoły Open Mind Health and Fitness Idea. Od kilku lat prowadzi dla Open Mind warsztaty i masterclassy, a od 2011 także kursy dla instruktorów z podstaw metody pilates . W 2010 roku ukończyła Szkołę Akupunktury Tradycyjnej, gdzie przez cztery lata uczyła się, a potem także w ramach roku klinicznego praktykowała akupunkturę według pięciu elementów.

 

Dorota Gałuszka –Instruktorka CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy. Praktykująca metodę od 5 lat. Z wykształcenia matematyk i informatyk, przez lata zasilająca szeregi menadżerów korporacyjnych. Od momentu kontaktów z metodą jej życie zaczęło zmieniać bieg. Powoli ulegału zmianie priorytety i postępował powrót do ideałów młodości – pomoc ludziom. A dzięki ćwiczeniom i zastosowaniu na co dzień CANTIENICA® – Metoda Kształtowania Ciała & Postawy wiele osób odzyskuje radość życia. To jedncześnie daje wielką satysfakcę instruktorowi i motywuje do stałego zgłębiania tajników metody. Od kilku miesięcy szczęśliwa babcia obserwująca jak dziecko poruszając się z najbardziej aturalny sposób odzwierciedla te wszystkie właściwości naszego ciała które leżą u podstawy stosowanej przez nią metody CANTIENICA®

Mariusz Bujak – Wszystko zaczęło się wiosną 2011 roku,kiedy po raz pierwszy mariuszuczestniczyłem w zajęciach Hatha Yogi w Chicago.Jogiczna charyzma mojego pierwszego nauczyciela, pchnęła mnie do rozpoczęcia przygody mojego życia. Codzienne, szalone i niezmordowane  praktykowanie musiało zakończyć się kursem instruktora Hahta Yogi pod  skrzydłami Sarah RichelleStarnes. Zaraz po jego zakończeniu sytuacja życiowa skierowała mnie z powrotem do Polski, gdzie postanowiłem propagować swoisty styl Hatha Yogi. Wydawałoby się, iż joga to yoga i wszędzie jest taka sama, a jednak amerykański styl pozostawił mocny odcisk na mojej praktyce. Nie tak
zdyscyplinowana jak Asthanga , nie tak wymagająca jak iengarowski odłam Hatha
Yogi, wciąż bawi nasze ciało i jednocześnie usprawnia je. Trochę pół żartem,
trochę na serio zapraszam Was na odrobine jakże cudownej podróży w krainę ciała
i ducha, gdzie ciało pochłonęły asany, a duch czerpie z tego radość.

Klaudia CiszewskaSport towarzyszył mi od zawsze. Już w szkole podstawowej pokochałam bieganie, sporty zespołowe i ćwiczenia siłowe. Idąc na studia wybrałam socjologię, jednak szybko zorientowałam się, że nie jest to moja droga życiowa. Odkąd pamiętam, aktywność fizyczna klaudiasprawiała mi ogromną frajdę. Brałam udział w różnych zajęciach fitness, ale dopiero gdy zapisałam się na pole dance zrozumiałam, że najbardziej fascynuje mnie zwiększanie możliwości własnego ciała. Każdy trening przynosił nowe sukcesy, które mnie motywowały i napędzały do działania. Regularny stretching nauczył mnie, że systematyczność gwarantuje ciągły rozwój i niesamowitą satysfakcję, która przychodzi z każdym „dociągniętym” centymetrem. Eksperymentując z różnymi rodzajami aktywności fizycznej trafiłam w końcu na pilates, który połączył wszystko czego zawsze oczekiwałam od treningu: siłę, zrównoważony rozwój mięśni, balans, równowagę i co najważniejsze – kontrolę. Nie bez powodu metoda Josepha Pilatesa jest nazywana „gimnastyką myślących” – to trening dla ciała i ducha. Fascynacja tym systemem ćwiczeń wciąż motywuje mnie do ciągłego rozwoju, doskonalenia się w poznawaniu i przekazywaniu dalej tego, czego zdołam się nauczyć na różnych kursach i szkoleniach. Uważam, że świadomy ruch wykonywany z miłości do własnego ciała, połączony ze zdrowym odżywianiem, to klucz do szczęśliwego życia. Według tej filozofii staram się żyć i przekazywać dobrą energię każdemu, kto tylko zechce ją przyjąć.

Boris Gall a French Yoga teacher and Ayurveda masseur/ Francuski nauczyciel Jogi i masażysta ajurwedyjski

 

Boris Gall is a French Yoga teacher and Ayurveda masseur in Ogrod Harmonii.                 About  his Massage :He learned in Yogsansara school in Paris with Rajeev Pant, an indian master in Ayurveda and Yoga.Ayurveda massage is adapted to the bod y constitution of the client, before the massage, we take few minutes to talk about you. 200 hours training until today.The Benefits of this massages are:anti stress, anti tiredness, inner beauty improving, anti wrinckle, skin hydratation… What is ayurveda?Ayurveda, in Sanskrit (an Indian language), comes from Ayur : Life and Veda: Knowledge.
That means the knowlede of life or science of life and how to know it better.
It is a holistic approach of medicine to live longer, healthier, and more balanced lives.
He teaches Hatha Yoga, in Sivananda style for private client or group classes.200 hours Yoga Teacher Training Class in SIVANANDA Ashram Val Morin CANADA.                        phone: 791 229 892, borisgall@icloud.com

Wersja po polsku

Boris Gall – nauczyciel hatha jogi i ajurwedyjski masażysta.  Z zamiłowania ukończył kurs masażu w Paryżu u Rajeev Pant, indyjskiego mistrza masażu ajurwedyjskiego i jogi. Ma już za sobą ponad 200h masażu. Jednak ciągle wraca do mistrza aby pogłębiać wiedzę i umiejętności. Masaż ajurwedyjski odnosi się do każdego klienta indywidualnie. Przed wykonywanym masażem jest kilkuminutowa rozmowa, mająca na celu zdiagnozowanie osoby masującej. Korzyści z wykonywanego masażu: działa antystresowo, zwalcza ogólne zmęczenie organizmu, poprawia wewnętrzny stan ducha, działa przeciwzmarszczkowa, nawilża skórę Ayurveda wywodzi się z Indii.  Ayur oznacza życie i Veda oznacza wiedzę, to również nauka życia pozwalająca lepiej poznać siebie. Jest holistycznym podejściem do medycyny, aby żyć dłużej, zdrowiej i mieć bardziej zrównoważone życie. Naucza prywatnie oraz prowadzi zajęcia grupowe z hatha jogi w stylu Sivananda. Ukończył kurs nauczyciela jogi w Sivananda Ashram Val Morin w Kanadzie.                                                                                                                        Kontakt : 791 229 892, borisgall@icloud.com

Marta Danielowska – Gimnastyka Słowiańska

Od zawsze fascynowały mnie umysł i dusza ludzka, z wykształcenia jestem więc psycholożką. Na co dzień pracuję jako terapeutka biofeedback.
Jeszcze w czasie studiów poczułam, że ” dusza jest w naszym ciele, jak pająk w swej sieci – nie może się on poruszyć, nie wprawiając w ruch daleko rozpiętych nitek pajęczyny, ale i na odwrót, nie sposób wprawić w ruch którejkolwiek z tych nici nie poruszając pająka”. Zwróciłam się więc, nieco niepewnie, w stronę ciała… Tak rozpoczęła się moja podróż poznawania siebie poprzez ruch, dotyk, dźwięk, zapach, ból, przyjemność, zmęczenie… i mnóstwo innych wyrazów, którymi komunikowało się moje ciało. Dzięki wielu różnym kursom pracy z ciałem, wspaniałym prowadzącym, współuczestniczkom i współuczestnikom, odkryłam (i wciąż odkrywam!) siebie całkiem na nowo.
Dopiero jednak przy gimnastyce słowiańskiej poczułam, że jest to droga, którą chcę podążać.
Swój warsztat doskonaliłam pod okiem niezrównanej Katarzyny Majak, egzamin na instruktorkę zdałam u Evy Byuksel.


Dagmara Misiura – Joga, Flow Joga

Jestem pasjonatką jogi, świadomego odżywiania i zrównoważonego trybu życia. Blisko mi do przyrody i życia w zgodzie z naturą. Miałam 6 lat kiedy rodzice zaprowadzili mnie na pierwsze zajęcia z gimnastyki artystycznej. Po kilku latach gimnastyka przerodziła się w taniec, w którym realizuję się do dziś. Na przestrzeni wielu lat odkrywałam i próbowałam różnych technik. Wielokrotnie brałam udział w turniejach i pokazach.

Kolejnym krokiem była ścieżka instruktora fitness. Rozpoczęłam ją w 2012 roku po zakończeniu kursu w szkole OpenMind. Zaczęłam wówczas prowadzić swoje pierwsze zajęcia. Był to czas, kiedy przestałam traktować trening, jako rozwój wyłącznie fizyczny. Dostrzegłam nierozerwalny związek pomiędzy psychiką a funkcjonowaniem ciała. Dwa lata później zostałam międzynarodowym instruktorem BodyArt zdobywając licencję w renomowanej szkole Roberta Steinbachera, którą odnawiam co 2 lata aktualizując i poszerzając wiedzę. Od 2012 roku praktykuję jogę a od 2016 roku jestem instruktorką Hatha Jogi.

Poprzez regularną praktykę oraz kilka lat prowadzenia zajęć nauczyłam się zaglądać wgłąb siebie i to właśnie na tym aspekcie w pracy z ludźmi zależy mi najbardziej. Chcę uczyć jak świadomie czuć własne ciało i odkrywać przez nie związki przyczynowo-skutkowe ściśle powiązane z naszą psychiką. Na swoich zajęciach kładę duży nacisk na technikę i przepływ dobrej energii, proponuje pracę z oddechem oraz wizualizację. Vinyasa joga to moja nowa ścieżka. Obecnie najbardziej ona ze mną rezonuje. Wierzę, że największy postęp w życiu uzyskujemy wtedy gdy poszukujemy nowych jakości. Przez ostatnie kilka lat regularnie uczestniczę w kręgach kobiet, warsztatach pracy z czakrami, tańca pięciu żywiołów, czy gotowania według pięciu przemian. Odnalazłam głęboką misję w dawaniu ludziom inspiracji dla nowych, lepszych nawyków w sferze fizycznej, żywieniowej oraz mentalnej. Poprzez małe kroki ku dużym zmianom. To moja droga.


Paulina Wojtałów

Miłośniczka Pilatesu, pływania, spacerów i psiaków. Na co dzień pracuje jako instruktor Pilatesu, prowadząc treningi personalne oraz grupowe. Dawniej zawodniczka pływania. Aktualnie Sędzia klasy Związkowej oraz Przewodnicząca Kolegium Sędziów Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.Specjalizuje sie w metodzie Pilates, wykorzystując do tego ćwiczenia na macie jak rownież na specjalnie stworzonym do tego sprzęcie ( Reformer, Trapez Table, Spine Corrector, Ladder Barrel ).
Pracuje i realizuje sie w metodzie Pilates, biorąc udział w wielu szkoleniach i warsztatach.
Ukończone kursy:
* Szkolenie „ Mat 1 nad movement principles” – Balanced Body
* Szkolenie „ Mat 2 Module” – Balanced Body
* Warsztaty „ Ball Pilates” – The One Pilates Studio
* Szkolenie „ Anatomia i Fizjologia” – Profi Fitness School
* Szkolenie „ Reformer 1” – Balanced Body
* Warsztaty „ Pilates Arc”- Pilates Master Trainer Angelika Mirek
* Warsztaty „ Pilates Tower” – Pilates Master Trainer Angelika Mirek
* Warsztaty „ Ćwiczenia Pilates a wady postawy i schorzenia kręgosłupa” – Akademia Pilates
* Szkolenie „ Stretching&Mobility” – Szkoła Instruktorów Fitness
* Szkolenie „ Reformer 2” – Balanced Body
* Szkolenie „ Ladder Barrel” – Balanced Body
* Szkolenie „ Trapez Table” – Balanced Body
* International Conference Pilates Poland
* Szkolenie „ Reformer 3”- Balanced Body
* Workshop „ Movilizacion de la antura escapular en Pilates Reformer&Mat” – Ricardo Jaramillo
* Workshop „ Reformers repetoire & variations Reformer” – Jacobo Gomez Vazgue