Nauczyciele

Olga Baran – specjalistka w dziedzinie metody pilates, dyplomowana akupunkturzystka. Od 2005 roku zgłębia i studiuje pilates. Najpierw uczyła się pod okiem Anette Alvaredo,Joga Kraków potem u Michaela Kinga i Bogny Janik – Forbes w ramach szkoły Open Mind Health and Fitness Idea. Od kilku lat prowadzi dla Open Mind warsztaty i masterclassy, a od 2011 także kursy dla instruktorów z podstaw metody pilates . W 2010 roku ukończyła Szkołę Akupunktury Tradycyjnej, gdzie przez cztery lata uczyła się, a potem także w ramach roku klinicznego praktykowała akupunkturę według pięciu elementów.

 

Katarzyna Dobrowolska – fizjoterapeuta, instruktor CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy oraz CANTIENICA®−Program Power.  kasia
Zajmuje się rehabilitacją pacjentów z problemami ortopedycznymi (rehabilitacja pourazowa, w zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, rehabilitacją wad postawy).
Od kilku lat interesuje się przede wszystkim rehabilitacją ruchową. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe metodą  CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy oraz CANTIENICA®−Program Power. Celem zajęć, które prowadzi  jest odbudowa prawidłowego wzorca ruchu, wzmocnienie mm dna miednicy i innych mięśni głębokich, poprawa postawy – wszystko po to by zapobiegać urazom i przeciążeniom oraz nawracającym zespołom bólowym kręgosłupa i stawów.
Dzięki temu, że zajęcia polegaja głównie na treningu mięśni głębokich (m. in. mieśni dna miednicy) działają terapeutycznie we wszelkiego rodzaju problemach uroginekologicznych (wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, bolesne mięsiączki, przerost prostaty, obniżone libido).
„Chciałabym aby każdy kto ćwiczy ze mną zrozumiał, że ma ogromny wpływ na swoje zdrowie, samopoczucie i może aktywnie o nie zadbać. Żadna tabletka czy masaż nie zastąpią regularnej pracy nad własnym ciałem. A praca ta może być naprawdę przyjemna:)”

Mariusz Bujak – Wszystko zaczęło się wiosną 2011 roku,kiedy po raz pierwszy mariuszuczestniczyłem w zajęciach Hatha Yogi w Chicago.Jogiczna charyzma mojego pierwszego nauczyciela, pchnęła mnie do rozpoczęcia przygody mojego życia. Codzienne, szalone i niezmordowane  praktykowanie musiało zakończyć się kursem instruktora Hahta Yogi pod  skrzydłami Sarah RichelleStarnes. Zaraz po jego zakończeniu sytuacja życiowa skierowała mnie z powrotem do Polski, gdzie postanowiłem propagować swoisty styl Hatha Yogi. Wydawałoby się, iż joga to yoga i wszędzie jest taka sama, a jednak amerykański styl pozostawił mocny odcisk na mojej praktyce. Nie tak
zdyscyplinowana jak Asthanga , nie tak wymagająca jak iengarowski odłam Hatha
Yogi, wciąż bawi nasze ciało i jednocześnie usprawnia je. Trochę pół żartem,
trochę na serio zapraszam Was na odrobine jakże cudownej podróży w krainę ciała
i ducha, gdzie ciało pochłonęły asany, a duch czerpie z tego radość.

Klaudia CiszewskaSport towarzyszył mi od zawsze. Już w szkole podstawowej pokochałam bieganie, sporty zespołowe i ćwiczenia siłowe. Idąc na studia wybrałam socjologię, jednak szybko zorientowałam się, że nie jest to moja droga życiowa. Odkąd pamiętam, aktywność fizyczna klaudiasprawiała mi ogromną frajdę. Brałam udział w różnych zajęciach fitness, ale dopiero gdy zapisałam się na pole dance zrozumiałam, że najbardziej fascynuje mnie zwiększanie możliwości własnego ciała. Każdy trening przynosił nowe sukcesy, które mnie motywowały i napędzały do działania. Regularny stretching nauczył mnie, że systematyczność gwarantuje ciągły rozwój i niesamowitą satysfakcję, która przychodzi z każdym „dociągniętym” centymetrem. Eksperymentując z różnymi rodzajami aktywności fizycznej trafiłam w końcu na pilates, który połączył wszystko czego zawsze oczekiwałam od treningu: siłę, zrównoważony rozwój mięśni, balans, równowagę i co najważniejsze – kontrolę. Nie bez powodu metoda Josepha Pilatesa jest nazywana „gimnastyką myślących” – to trening dla ciała i ducha. Fascynacja tym systemem ćwiczeń wciąż motywuje mnie do ciągłego rozwoju, doskonalenia się w poznawaniu i przekazywaniu dalej tego, czego zdołam się nauczyć na różnych kursach i szkoleniach. Uważam, że świadomy ruch wykonywany z miłości do własnego ciała, połączony ze zdrowym odżywianiem, to klucz do szczęśliwego życia. Według tej filozofii staram się żyć i przekazywać dobrą energię każdemu, kto tylko zechce ją przyjąć.