Nauczyciele

Mariusz Bujak – nauczyciel jogi

Wszystko zaczęło się wiosną 2011 roku,kiedy po raz pierwszy uczestniczyłem w zajęciach Hatha Yogi w Chicago. Jogiczna charyzma mojego pierwszego nauczyciela, pchnęła mnie do rozpoczęcia przygody mojego życia. Codzienne, szalone i niezmordowane  praktykowanie musiało zakończyć się kursem instruktora Hatha Yogi pod skrzydłami Sarah RichelleStarnes. Zaraz po jego zakończeniu sytuacja życiowa skierowała mnie z powrotem do Polski, gdzie postanowiłem propagować swoisty styl Hatha Yogi. Wydawałoby się, iż joga to yoga i wszędzie jest taka sama, a jednak amerykański styl pozostawił mocny odcisk na mojej praktyce. Nie tak zdyscyplinowana jak Asthanga , nie tak wymagająca jak iengarowski odłam Hatha Yogi, wciąż bawi nasze ciało i jednocześnie usprawnia je. Trochę pół żartem, trochę na serio zapraszam Was na odrobine jakże cudownej podróży w krainę ciała i ducha, gdzie ciało pochłonęły asany, a duch czerpie z tego radość.


  Kamila Derlatka – nauczyciel pilates

Ukończyła studia magisterskie o kierunku fizjoterapii. Jest trenerką różnych form zajęć ruchowych, z 10. letnim doświadczeniem. Głównie specjalizuje się w prozdrowotnych formach treningu, szczególnie w metodzie Pilates. Ze względu na medyczne wykształcenie,  na swoich zajęciach dużą wagę przykłada do prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń oraz do zachowania zasad bezpieczeństwa.Obecnie, oprócz kontynuowania indywidualnych treningów personalnych, skupia się na prowadzeniu działań prewencyjno – rehabilitacyjnych osób w podeszłym wieku poprzez aktywność ruchową.W pracy zajmuje się tworzeniem i realizacją autorskich programów treningowych zawierających elementy: Pilatesu, jogi, ćwiczeń oddechowych i wytrzymałościowych, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań zarówno seniorów jak i osób z pozostałych grup wiekowych. Nadrzędnym celem prowadzonej przez trenerkę rehabilitacji ruchowej, oprócz zwiększenia wydolności organizmu i wypracowania trwałej sprawności ruchowej, jest ukierunkowanie na zdrowie.


Marta Danielowska – Gimnastyka Słowiańska

Od zawsze fascynowały mnie umysł i dusza ludzka, z wykształcenia jestem więc psycholożką. Na co dzień pracuję jako terapeutka biofeedback.
Jeszcze w czasie studiów poczułam, że ” dusza jest w naszym ciele, jak pająk w swej sieci – nie może się on poruszyć, nie wprawiając w ruch daleko rozpiętych nitek pajęczyny, ale i na odwrót, nie sposób wprawić w ruch którejkolwiek z tych nici nie poruszając pająka”. Zwróciłam się więc, nieco niepewnie, w stronę ciała… Tak rozpoczęła się moja podróż poznawania siebie poprzez ruch, dotyk, dźwięk, zapach, ból, przyjemność, zmęczenie… i mnóstwo innych wyrazów, którymi komunikowało się moje ciało. Dzięki wielu różnym kursom pracy z ciałem, wspaniałym prowadzącym, współuczestniczkom i współuczestnikom, odkryłam (i wciąż odkrywam!) siebie całkiem na nowo. Dopiero jednak przy gimnastyce słowiańskiej poczułam, że jest to droga, którą chcę podążać. Swój warsztat doskonaliłam pod okiem niezrównanej Katarzyny Majak, egzamin na instruktorkę zdałam u Evy Byuksel.

Dorota Gałuszka – instruktorka CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy.

Praktykująca metodę od 5 lat.          Z wykształcenia matematyk i informatyk, przez lata zasilająca szeregi menadżerów korporacyjnych. Od momentu kontaktów z metodą jej życie zaczęło zmieniać bieg. Powoli ulegały zmianie priorytety i postępował powrót do ideałów młodości – pomoc ludziom. A dzięki ćwiczeniom i zastosowaniu na co dzień CANTIENICA® – Metoda Kształtowania Ciała & Postawy wiele osób odzyskuje radość życia. To jednocześnie daje wielką satysfakcje instruktorowi i motywuje do stałego zgłębiania tajników metody. Od kilku miesięcy szczęśliwa babcia obserwująca jak dziecko poruszając się z najbardziej naturalny sposób odzwierciedla te wszystkie właściwości naszego ciała które leżą u podstawy stosowanej przez nią metody CANTIENICA®.