Nauczyciele

Olga Baran – specjalistka w dziedzinie metody pilates, dyplomowana akupunkturzystka. Od 2005 roku zgłębia i studiuje pilates. Najpierw uczyła się pod okiem Anette Alvaredo,Joga Kraków potem u Michaela Kinga i Bogny Janik – Forbes w ramach szkoły Open Mind Health and Fitness Idea. Od kilku lat prowadzi dla Open Mind warsztaty i masterclassy, a od 2011 także kursy dla instruktorów z podstaw metody pilates . W 2010 roku ukończyła Szkołę Akupunktury Tradycyjnej, gdzie przez cztery lata uczyła się, a potem także w ramach roku klinicznego praktykowała akupunkturę według pięciu elementów.

 

Katarzyna Dobrowolska – fizjoterapeuta, instruktor CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy oraz CANTIENICA®−Program Power.  kasia
Zajmuje się rehabilitacją pacjentów z problemami ortopedycznymi (rehabilitacja pourazowa, w zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, rehabilitacją wad postawy).
Od kilku lat interesuje się przede wszystkim rehabilitacją ruchową. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe metodą  CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy oraz CANTIENICA®−Program Power. Celem zajęć, które prowadzi  jest odbudowa prawidłowego wzorca ruchu, wzmocnienie mm dna miednicy i innych mięśni głębokich, poprawa postawy – wszystko po to by zapobiegać urazom i przeciążeniom oraz nawracającym zespołom bólowym kręgosłupa i stawów.
Dzięki temu, że zajęcia polegaja głównie na treningu mięśni głębokich (m. in. mieśni dna miednicy) działają terapeutycznie we wszelkiego rodzaju problemach uroginekologicznych (wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, bolesne mięsiączki, przerost prostaty, obniżone libido).
„Chciałabym aby każdy kto ćwiczy ze mną zrozumiał, że ma ogromny wpływ na swoje zdrowie, samopoczucie i może aktywnie o nie zadbać. Żadna tabletka czy masaż nie zastąpią regularnej pracy nad własnym ciałem. A praca ta może być naprawdę przyjemna:)”

Mariusz Bujak – Wszystko zaczęło się wiosną 2011 roku,kiedy po raz pierwszy mariuszuczestniczyłem w zajęciach Hatha Yogi w Chicago.Jogiczna charyzma mojego pierwszego nauczyciela, pchnęła mnie do rozpoczęcia przygody mojego życia. Codzienne, szalone i niezmordowane  praktykowanie musiało zakończyć się kursem instruktora Hahta Yogi pod  skrzydłami Sarah RichelleStarnes. Zaraz po jego zakończeniu sytuacja życiowa skierowała mnie z powrotem do Polski, gdzie postanowiłem propagować swoisty styl Hatha Yogi. Wydawałoby się, iż joga to yoga i wszędzie jest taka sama, a jednak amerykański styl pozostawił mocny odcisk na mojej praktyce. Nie tak
zdyscyplinowana jak Asthanga , nie tak wymagająca jak iengarowski odłam Hatha
Yogi, wciąż bawi nasze ciało i jednocześnie usprawnia je. Trochę pół żartem,
trochę na serio zapraszam Was na odrobine jakże cudownej podróży w krainę ciała
i ducha, gdzie ciało pochłonęły asany, a duch czerpie z tego radość.

Klaudia CiszewskaSport towarzyszył mi od zawsze. Już w szkole podstawowej pokochałam bieganie, sporty zespołowe i ćwiczenia siłowe. Idąc na studia wybrałam socjologię, jednak szybko zorientowałam się, że nie jest to moja droga życiowa. Odkąd pamiętam, aktywność fizyczna klaudiasprawiała mi ogromną frajdę. Brałam udział w różnych zajęciach fitness, ale dopiero gdy zapisałam się na pole dance zrozumiałam, że najbardziej fascynuje mnie zwiększanie możliwości własnego ciała. Każdy trening przynosił nowe sukcesy, które mnie motywowały i napędzały do działania. Regularny stretching nauczył mnie, że systematyczność gwarantuje ciągły rozwój i niesamowitą satysfakcję, która przychodzi z każdym „dociągniętym” centymetrem. Eksperymentując z różnymi rodzajami aktywności fizycznej trafiłam w końcu na pilates, który połączył wszystko czego zawsze oczekiwałam od treningu: siłę, zrównoważony rozwój mięśni, balans, równowagę i co najważniejsze – kontrolę. Nie bez powodu metoda Josepha Pilatesa jest nazywana „gimnastyką myślących” – to trening dla ciała i ducha. Fascynacja tym systemem ćwiczeń wciąż motywuje mnie do ciągłego rozwoju, doskonalenia się w poznawaniu i przekazywaniu dalej tego, czego zdołam się nauczyć na różnych kursach i szkoleniach. Uważam, że świadomy ruch wykonywany z miłości do własnego ciała, połączony ze zdrowym odżywianiem, to klucz do szczęśliwego życia. Według tej filozofii staram się żyć i przekazywać dobrą energię każdemu, kto tylko zechce ją przyjąć.

Paulina Kuryłowicz

Jestem pasjonatką i certyfikowaną nauczycielką yogi (200hrs Hatha & Ashtanga Yoga w Rishikesh Yogpeeth). Swoją przygodę z yogą rozpoczęłam w Amsterdamie, gdzie ćwiczyłam głównie Bikram Yogę i Hatha Yogę. Od tamtej pory yoga stała się nieodłączną częścią mojego życia i wykorzystywałam każdą okazję by ponownie znaleźć się na macie. Uwielbiam podróżować, stąd na przestrzeni ostatnich lat miałam szansę uczestniczyć w wielu zagranicznych warsztatach yogi, min. w Kanadzie, Singapurze, Malezji, Indonezji, Tajlandii czy we Włoszech. W każdym z tych krajów pozostawałam na dłużej, co pozwoliło mi pełniej doświadczyć tamtejszych szkół i metod, na które składają się: Kundalini Yoga, Yin Yoga, Ashtanga, Vinyasa, Strala Yoga, czy Acro Yoga. Jednak moją wiodącą i ulubioną metodą pozostaje metoda Iyengara, w której praktykuję najintensywniej i najdłużej (nie posiadam jeszcze jednak uprawnień nauczycielskich, choć korzystam z tej metody podczas swoich zajęć). Na swojej drodze miałam szczęście spotkać wielu wspaniałych i nieskończenie inspirujących nauczycieli, którzy do dziś pozostają moimi mentorami. Są to min. Timea Vitez, Mimi Aegdoba, Raul Adhikari, Aliana Hasan, czy Lilianna Szpila. Wszystkim im jestem z całego serca wdzięczna, ponieważ to oni rozbudzili we mnie wielką miłość do yogi i pomogli odkryć swój własny styl.

Boris Gall a French Yoga teacher and Ayurveda masseur/ Francuski nauczyciel Jogi i masażysta ajurwedyjski

 

Boris Gall is a French Yoga teacher and Ayurveda masseur in Ogrod Harmonii.                 About  his Massage :He learned in Yogsansara school in Paris with Rajeev Pant, an indian master in Ayurveda and Yoga.Ayurveda massage is adapted to the bod y constitution of the client, before the massage, we take few minutes to talk about you. 200 hours training until today.The Benefits of this massages are:anti stress, anti tiredness, inner beauty improving, anti wrinckle, skin hydratation… What is ayurveda?Ayurveda, in Sanskrit (an Indian language), comes from Ayur : Life and Veda: Knowledge.
That means the knowlede of life or science of life and how to know it better.
It is a holistic approach of medicine to live longer, healthier, and more balanced lives.
He teaches Hatha Yoga, in Sivananda style for private client or group classes.200 hours Yoga Teacher Training Class in SIVANANDA Ashram Val Morin CANADA.                        phone: 791 229 892, borisgall@icloud.com

Wersja po polsku

Boris Gall – nauczyciel hatha jogi i ajurwedyjski masażysta.  Z zamiłowania ukończył kurs masażu w Paryżu u Rajeev Pant, indyjskiego mistrza masażu ajurwedyjskiego i jogi. Ma już za sobą ponad 200h masażu. Jednak ciągle wraca do mistrza aby pogłębiać wiedzę i umiejętności. Masaż ajurwedyjski odnosi się do każdego klienta indywidualnie. Przed wykonywanym masażem jest kilkuminutowa rozmowa, mająca na celu zdiagnozowanie osoby masującej. Korzyści z wykonywanego masażu: działa antystresowo, zwalcza ogólne zmęczenie organizmu, poprawia wewnętrzny stan ducha, działa przeciwzmarszczkowa, nawilża skórę Ayurveda wywodzi się z Indii.  Ayur oznacza życie i Veda oznacza wiedzę, to również nauka życia pozwalająca lepiej poznać siebie. Jest holistycznym podejściem do medycyny, aby żyć dłużej, zdrowiej i mieć bardziej zrównoważone życie. Naucza prywatnie oraz prowadzi zajęcia grupowe z hatha jogi w stylu Sivananda. Ukończył kurs nauczyciela jogi w Sivananda Ashram Val Morin w Kanadzie.                                                                                                                        Kontakt : 791 229 892, borisgall@icloud.com

Marta Danielowska – Gimnastyka Słowiańska

Od zawsze fascynowały mnie umysł i dusza ludzka, z wykształcenia jestem więc psycholożką. Na co dzień pracuję jako terapeutka biofeedback.
Jeszcze w czasie studiów poczułam, że ” dusza jest w naszym ciele, jak pająk w swej sieci – nie może się on poruszyć, nie wprawiając w ruch daleko rozpiętych nitek pajęczyny, ale i na odwrót, nie sposób wprawić w ruch którejkolwiek z tych nici nie poruszając pająka”. Zwróciłam się więc, nieco niepewnie, w stronę ciała… Tak rozpoczęła się moja podróż poznawania siebie poprzez ruch, dotyk, dźwięk, zapach, ból, przyjemność, zmęczenie… i mnóstwo innych wyrazów, którymi komunikowało się moje ciało. Dzięki wielu różnym kursom pracy z ciałem, wspaniałym prowadzącym, współuczestniczkom i współuczestnikom, odkryłam (i wciąż odkrywam!) siebie całkiem na nowo.
Dopiero jednak przy gimnastyce słowiańskiej poczułam, że jest to droga, którą chcę podążać.
Swój warsztat doskonaliłam pod okiem niezrównanej Katarzyny Majak, egzamin na instruktorkę zdałam u Evy Byuksel.