Rodzaje zajęć

Zajęcia jogi ze względu na poziom :

Joga dla początkujących (Mariusz) zajęcia dla osób, które nigdy nie ćwiczyły jogi lub miały długą przerwę od aktywności fizycznej. Wprowadzane są stopniowo asany od łatwych do bardziej skomplikowanych. Uczymy się prawidłowej postawy ciała, prawidłowego oddechu i łączenia go z aktywnością fizyczną ciała. Uczymy się  ok. 40 asan, które pozwalają uczestniczyć w grupach o wyższym stopniu zaawansowania.

Joga 0/1 (Mariusz) przeznaczona dla osób praktykujących jogę regularnie minimum przez 3 miesiące

Joga 1 (Mariusz)- grupa średniozaawansowana

Joga kolorowa (Mariusz) – najbardziej zaawansowana grupa jogi

Joga YIN (Rina) – grupa odpowiednia dla wszystkich

Joga yin odznacza się spokojną harmonijną pracą z ciałem blisko ziemi/maty. Wpływa ona na tkankę łączną, czyli na powięź i nasze meridiany. Praktyka jest powolna i stateczna, mięśnie zrelaksowane, natomiast to co pracuje to powięź, koncentrujemy się na mobilności stawów.
Każda sesję będziemy również kończyć, bądź rozpoczynać medytacją i pracą z oddechem – towarzysząc Wam w tej podróży będę udzielała wskazówek tak, aby nasz nakręcony umysł mógł podążyć za moim prowadzeniem i odnaleźć się w ogrodzie naszej duszy.


Zajęcia Pilates:

Czwartek 18:00 „pilates relaks + zdrowy kręgosłup

Zajęcia przeznaczone są dla osób chcących się odprężyć i wyciszyć, a jednocześnie delikatnie popracować
nad swoim kręgosłupem i postawą ciała.
Lekcja ta jest dużo spokojniejsza niż wtorkowa średnio-zaawansowana, pojawia się na niej dużo ćwiczeń rozluźniających
i oddechowych. Nie ma na niej za to ćwiczeń stanowiących duże wyzwanie dla kręgosłupa jak np. roll up, czy zaawansowana
setka.
Po tych zajęciach odpręża się nie tylko ciało, ale też umysł – właśnie dlatego pilates jest nazywany treningiem dobrego
samopoczucia!


Raja Joga z Agnieszką

Joga to harmonia wszystkich elementów istoty człowieka: ciała fizycznego, energetycznego, mentalnego, astralnego, eterycznego
i duchowego. To nauka i praktyka przywrócenia i zachowania zdrowia, sprawnego ciała, jasnego i błyskotliwego umysłu, równowagi energetycznej, spokoju ducha, silnej osobowości, rozwoju świadomości oraz uzyskania symbiozy ze światem.
Serdecznie zapraszamy na zajęcia Raja Jogi, jogi kompletnej, holistycznej.
Podczas zajęć poświęcimy czas na pracę z:
ciałem – asany, taniec,
oddechem – pranayamę,
dźwiękiem – mantrowanie,
umysłem – koncentrację, kontemplację i medytację,
a przede wszystkim energią.
Zadbamy o kanały energetyczne, które stanowią o naszej sile, zarówno psychicznej jak i fizycznej. Nauczymy się jak je oczyszczać, rozwijać i wzmacniać. Dowiemy się jak oderwać się od codzienności i zrelaksować. Postaramy się też aby zdobyta wiedza i praktyka
pozwoliły nam sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Będziemy dążyć do osiągniecia stanu harmonii i równowagi.
Zajęcia poprowadzi: Agnieszka Dyga – nauczycielka jogi; z ponad 30-letnim doświadczeniem, ćwiczyła szeroko rozumianą jogę (asany, mantry, pranayamę, medytacje, jogę snu) oraz różne formy tańca (bałkańskie, kurdyjskie, indiańskie, medytację w tańcu) oraz prowadziła warsztaty jogi i tańca. Poszerzała swoją wiedzę i doskonaliła praktykę podczas różnorodnych zajęć, warsztatów i seminariów również w Indiach.
W Hyderabadzie uczęszczała na zajęcia jogi jak również je prowadziła.
Przez wiele lat praktykowała Masaż Holistyczny oraz Tai Chi, styl Wu. Jednak joga to filozofia życia i w nim na co dzień szuka inspiracji, odbiera najcenniejsze lekcje i wyciąga wnioski.
Ponadto organizatorka imprez kulturalnych związanych z Indiami, pomysłodawczyni i inicjatorka realizacji indyjskich produkcji filmowych
w Małopolsce, w życiu zawodowym zajmuje się współpracą z krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu.