Specjaliści

Refleksolog Marcela Łokaj

Refleksologia – nauka znana już od starożytności, to naturalna metoda regulacji i przywracania całego organizmu do równowagi poprzez odpowiednie „ chodzenia” kciukiem po refleksach znajdujących się w stopach, mające bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

W pracy ze stopami codziennie zaskakuje mnie to jak wiele mogą powiedzieć o aktualnym stanie człowieka zarówno tym fizycznym jak i psychicznym. I jak szybo mogą zajść zmiany.

Dzięki nauce w Polskim Instytucie Refleksologii pod okiem Wandy Bratko  i  Szkole Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie praca z ciałem stała się dla mnie pasją, każde spotkanie jest zagadką do rozwikłania i chęcią uwolnienia z ciała zbędnego ciężaru.

Refleksologia stóp i dłoni

Masaż PeLoHa, to energetyzujący i relaksacyjny masaż terapeutyczny całego ciała. Jego zaletą jest to, że jest masażem dotykowym, ale bezbolesnym, delikatnym i bardzo przyjemnym w odbiorze.Może być wykonywany zarówno dorosłym jak i dzieciom, a także osobom niepełnosprawnym, starszym, kobietom ciężarnym.

      

 

    

Masaż wykonywany jest w szczególnej atmosferze.  Masażysta dąży do wprowadzenia osoby masowanej w stan poczucia pełnego wewnętrznego spokoju i bezpieczeństwa; – wykonując masaż, traktuje osobę masowaną ze szczególnego rodzaju czułością i opiekuńczością . Powoduje to, że masowana osoba jest w stanie na czas masażu całkowicie odizolować się (wyłączyć) od fizycznego bytu poddając się zabiegowi, przez co ułatwia osiągnięcie celu masażu. – rozluźnienie ciała u osoby masowanej często powoduje, że czuje ona łatwość rozwiązania nurtujących ją problemów (nie tylko chorób) będących dotąd wielkim obciążeniem psychicznym; – osoba masowana nie odczuwa upływu czasu w trakcie masażu;

Zapraszam do kontaktu tel. 512 831 697

 

 

 


KONSULTACJE zielarskie / zdrowotne

Nazywam się Jolanta Putkowska i jestem zielarką .
Pochodzę z rodziny o wielopokoleniowej DSC_0109 (1)tradycji leczenia ziołami, kultywuje tradycje pomagania ludziom. Mój dziadek współtworzył leki dla polskiego Herbapolu. Ja kontynuuję jego pracę i tworzę to coraz nowsze mieszanki ziołowe wspomagające leczenie chorób XXI wieku. To moja pasja i misja.
 Na podstawie wywiadu z każdą osobą i wyników badań, które dana osoba dotychczas wykonała tworze specjalnie dla niej mieszanki ziołowe, kremy, maści – w zależności od potrzeb oraz problemów danej osoby. Wspieram leczenie przyczyn a nie skutków. Mieszanki ziołowe – parzone jak herbaty zawierają najczęściej około 18-26 różnych ziół, które są dobierane do indywidualnych potrzeb organizmu, a kremy oraz maści są ręcznie robione dla klienta na bazie naturalnych ziołowych maceratów z minimum 10 ziół leczniczych.
Joanna Black
– indywidualny dobór mieszanek ziołowych,
– naturalne maści na stawy, żylaki, problemy z kręgosłupem, np. przepuklina międzykręgowa,
– kremy na łuszczycę, blizny, rozstępy, zmarszczki,
– mieszanki na cukrzycę, łuszczycę, zakrzepicę, zapalenie stawów, cholesterol, nadciśnienie, problemy z trawieniem, problemy z zasypianiem, problemy z zajściem w ciążę, zmiany nowotworowe itp.
Zapraszamy na konsultacje zapisy:
739 468 793 / 789 099 558
_________________________________

DIETETYK Dorota Berkowska

Dyplomowany dietetyk oraz specjalista d/s żywienia .zdj

Od wielu lat wdraża zasady zdrowego żywienia w życiu zawodowym oraz osobistym Ukończyła UJ oraz Uniwersytet Pedagogiczny. Posiada dyplomy UE oraz Komisji Edukacji Narodowej . A także dyplom ukończenia Akademii Dietetyki oraz „Viva la Vita „z zakresu prawidłowego bilansowania diet w świetle nowoczesnych teorii zdrowia .

Swoje doświadczenie czerpie nie tylko z pracy dnia codziennego ,ale również z uczestnictwa w licznych szkoleniach oraz kursach zdrowego trybu życia .
Specjalizuje sie z :

– opracowywania diet dla zdrowych osób dorosłych oraz planowania żywienia w wybranych jednostkach chorobowych z uwzględnieniem psychodietetyki
– doborze aktywności fizycznej do stanu zdrowia i wieku
– ocenie stanu odżywiania , sposobu żywienia i zapotrzebowaniu na składniki odżywcze

Współpracowała w tworzeniu sieci restauracji w zakresie układania  przepisów ze zdrową żywnością na terenie Warszawy.

Prowadzi konsultacje indywidualne z rozpisaniem zbilansowanej diety dla indywidualnych osób oraz  warsztaty o zasadach zdrowotnego  żywienia .

Współpracuje z wieloma gabinetami kosmetycznymi  , ośrodkami SPA a także ze specjalistami z różnych dziedzin zdrowego sposobu na życie .

Kontakt : tel.: 602 504 003 ,

mail : dorota.berkowska@vp.pl

Fb : Dietetyk dorota berkowska

Zapraszamy na konsultacje w środy 17:30 – 20:00

_________________________________

MATEUSZ PER – Specjalista Medycyny Chińskiej

Dyplomowany Akupunkturzysta, Masażysta Tui-na, Zielarz Medycyny Chińskiej

Ukończył College of Oriental Medicine w Irlandii w specjalizacji z zakresu Akupunktura, Ziołolecznictwo Medycyny Chińskiej, Masaż Chiński Tui Na. Do swojej pracy podchodzi holistycznie czerpiąc wiedzę z tradycji i mądrości najstarszych systemów leczniczych Medycyny Chińskiej i Ajurwedy. Żyje przekonaniem, że spokój umysłu jest szczęściem a zdrowie skarbem. Ukończył  American Institute of Vedic Studies, USA, jak również Ayurvedic Therapy & Massage Course w Indiach. Doświadczenie i naukę pogłębiał podczas wielokrotnych pobytów w Indiach, gdzie ukończył kurs nauczyciela jogi wg. Sivanandy. Kilka lat prowadził zajęcia i warsztaty propagując filozofię jogi w Polsce i za granicą. Wielokrotny współorganizator wyjazdowych warsztatów kulinarnych nauki gotowania wg Ayurvedy. Publikuje artykuły poszerzające świadomość o Medycynie Chińskiej na swojej stronie www.aculife.krakow.pl w sekcji blog. Inspiracje do życia czerpie z Natury. Miłośnik górskich wypraw.

Gabinet  Medycyny Chińskiej „Aculife” znajduje się w „Ogrodzie Harmonii” i oferuje konsultacje, diagnozę, plan leczenia, zalecenia dietetyczne, masaż, moksoterapię i ziołolecznictwo według zasad i wiedzy Medycyny Chińskiej.

Kontakt: Mateusz Per Tel. 881 467 100  lub email: info@aculife.krakow.pl