Wyczerpanie organizmu – uzdrawianie dietą, relaksacją i łagodnym ruchem

10 MARCA 10:00 – 18:00

 

Dla uczestniczek Kręgu Kobiet 9.03 zniżka! Zamiast 250zł, płacisz 190zł przy wpłacie zaliczki do 28.02

Coraz więcej osób w dzisiejszym zabieganym świecie doświadcza objawów, których większość lekarzy nie potrafi rozpoznać i zaklasyfikować. Diagnoza dotyczy pacjentów odczuwających skrajne zmęczenie, kłopoty ze snem, bólów kręgosłupa, zaburzenia układu pokarmowego i odpornościowego, u których występuje cały szereg objawów związanych z zaburzeniem funkcjonowania osi podwzgórze – przysadka – nadnercza, czyli systemu regulującego poziom stresu. Lekarze rzadko rozpoznają ten zespół objawów, przeważnie dlatego, że pacjent ma dobre wyniki krwi i badania laboratoryjne nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Mimo to pacjent nadal odczuwa nieustanne zmęczenie i często pozostaje z tym problemem zupełnie sam.

 

Co może być przyczyną wyczerpania organizmu?

 • chroniczny stres,
 • cykl dnia niezgodny z rytmem naturalnym

(zbyt późne chodzenie spać, zbyt wczesne lub zbyt późne wstawanie, niedosypianie, „zarywanie” nocy),

 • zbyt mało odpoczynku w stosunku do pracy,
 • nieprawidłowa dieta (zbyt duże spożywanie słodyczy, kawy, alkoholu, fast-foodów, tłuszczów trans, żywności konserwowanej z dodatkami chemicznymi itp., nieregularne pory posiłków, przejadanie się),
 • częste przeżywanie lęku, złości, żalu i zawiści.

Z obserwacji dr Franka Lipmana wynika, że problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet. Przyczyn tego stanu można upatrywać w tym, że systemy hormonalne kobiet są bardziej skomplikowane i zmęczenie daje im się częściej we znaki. Kobiety z natury bardziej opiekują się innymi, rzadziej troszczą się o siebie. Po pomoc zwracają się w sytuacji gdy osiągną już stan skrajnego wyczerpania. Zespół Spent nie dyskryminuje jednak ze względu na płeć i równie dobrze może dotyczyć mężczyzn.

 

           

W ocenie stanu nadnerczy pomogą odpowiedzi na następujące pytania:

 • Czy ponadprzeciętnie długo wracasz do zdrowia po chorobie lub urazie?
 • Czy wstawanie z łóżka przychodzi ci z trudem?
 • Czy odczuwasz ciągłe zmęczenie, które nie ustępuje nawet, gdy się dobrze wyśpisz?
 • Czy po zmianie z pozycji leżącej na siedzącą odczuwasz zawroty głowy?
 • Czy masz nienaturalnie niskie ciśnienie krwi?
 • Czy wykazujesz skrajną wrażliwość na zimno i odczuwasz chłód w miejscach, gdzie inni nie narzekają na zimno?
 • Czy cierpisz na przewlekłe lęki albo doznałeś/łaś kiedyś ataku paniki?
 • Czy popadasz w okresowe depresje albo miewasz częste napady płaczu?
 • Czy łatwo robią ci się siniaki?

Jeżeli udzielisz odpowiedzi twierdzącej na dwa lub więcej pytań warto zbadać sobie stan swoich nadnerczy. Rozpoczynanie detoksu z wyczerpanymi nadnerczami jest niewskazane, gdyż tylko jeszcze bardziej osłabimy swój organizm. Lepiej jest najpierw wzmocnić swój organizm, podleczyć nadnercza i cały układ hormonalny, a dopiero potem rozpocząć program detoksyfikacyjny.

CZEGO SIĘ DOWIESZ NA WARSZTACIE?

– Jak zadbać o swoje nadnercza?

– Co zrobić, aby mieć więcej energii i zapobiec spadkom nastroju?

– Jaką dietę wybrać, aby zregenerować swoje nadnercza?

– Jakiego rodzaju ruch wybrać?

– Jak nie dopuścić w przyszłości do tego stanu?

– Jak kształtować zdrowe nawyki?

Warsztat będzie miał wymiar bardzo praktyczny. Doświadczysz relaksacji, nauczysz się pogłębiać oddech i stosować pranayamy (ćwiczenia oddechowe). Nauczysz się też komponować zdrową, zbilansowaną dietę i dowiesz się jak chronić swoje nadnercza przed wyczerpaniem.

INWESTYCJA – 250zł, wymagana zaliczka 100zł.

ZAPISY: kontakt@kasiagwiazdowska.com

Prowadząca: Katarzyna Gwiazdowska

Specjalizuje się w holistycznej pracy nad zdrowiem. Psychodietetyk, diet coach, psycholog, dyplomowana trenerka detoksu Instytutu Świadomego Życia Ewy Foley, absolwentka Szkoły Trenerów Ośrodka INTRA, certyfikowany nauczyciel metody Soul Body Fusion®. Interesuje się różnymi metodami oczyszczania i przywracania naturalnej harmonii organizmu.

Prowadzi m.in. badania żywej kropli krwi w jasnym polu widzenia, detoksy, warsztaty na temat holistycznego oczyszczania organizmu, psychodietetyki, profilaktyki stresu, komunikacji interpersonalnej oraz sesje jogi i medytacji.

www.kasiagwiazdowska.com