Taniec Orientalny

Serdecznie zapraszamy na zajęcia Tańca Orientalnego!

Taniec orientalny:

Sztuka ta to niezwykły pokaz piękna, radości z bycia kobietą; forma kontemplacji własnego ciała oraz pełna przygód podróż do własnego wnętrza. Podróż w poszukiwaniu pewności siebie.

Pozwala nawiązać kontakt z własną kobiecością, oswoić i zaakceptować swoje ciało, a także nauczyć się czerpać z niego przyjemność, radość i siłę.

To taniec kobiet dla kobiet; improwizacja pozwalająca dzielić się najskrytszymi emocjami, potrafi ukoić ciało w delikatnych ruchach bądź wyrazić radości i niepokoje w energicznych.

Taniec ten wykorzystuje to, co każda z nas ma w sobie najlepszego, niezależnie do wieku, sylwetki czy doświadczenia. Zwiększa otwartość, gotowość do przekraczania własnych ograniczeń; uczy dostrzegać i wydobywać piękno z każdej z nas. Zwiększa wiarę we własne możliwości, otwiera drogę w głąb siebie.

Subtelny, zmysłowy ale tez elegancki pozwala na wzrost świadomości własnego ciała, na nabranie pewności w wykorzystaniu go. Wzmacnia mięśnie, pomaga utrzymać prawidłowa postawę a także nabrać gracji w poruszaniu się.

Jest dialogiem z własnym wnętrzem, zaproszeniem do zjednoczenia się z każdym kawałkiem siebie i odnalezieniem szczęścia we współistnieniu z dźwiękiem.

O prowadzącej:

Sakina

Taniec Orientalny oczarował ją w 2006 roku. Szybko fascynacja tą forma ruchu przerodziła się w pasję, która zaowocowała zdobyciem tytułów:

  • Mistrzyni Europy 2013 Raks Sharky na European Belly Dance Championship we Frankfurcie
  • Zdobywczyni I miejsca i tytułu Tarab Queen podczas Egyptian Fever Festival 2013
  • Mistrzyni Polski 2014 w Klasycznym Tańcu Orientalnym oraz kategorii Show
  • Oriental Queen of Poland 2015 w kategorii professional podczas Oriental Dreams Festival
  • Zdobywczyni podwójnego III miejsca na Orient Addicts Festival 2015
  • Zdobywczyni II  (Tabla solo) oraz III (Pieśń estradowa) miejsca podczas Mistrzostw Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym 2015
  • Zdobywczyni III miejsca w kategorii profesjonalnej podczas Bellydance European Cup 2017
  • I miejsce Raqs Sharki Pro podczas Egyptian Fever Festival 2017, II miejsce w kategorii show
  • I miejsce w kategorii pro show oraz 2 miejsce w kategorii profesjonalnej raqs sharki podczas Raks Glam Festival 2017

Nieustannie szkoli się u najlepszych polskich jak i zagranicznych nauczycieli, uczestniczka wielu orientalnych festiwali oraz konkursów.

Sakina 2